ANGAJĂM manager achiziții

Locul desfășurării activității: la birou, Chișinău

Perioada postului: pe termen lung

Disponibilitatea postului: imediată

Data limită pentru aplicare: 15.02.2023

Studii: Absolvent/ă de studii superioare în marketing/ logistică/ economie generală

Oferim:

– Un mediu de activitate plăcut și confortabil, într-un colectiv unit și prietenos

– Salariu motivant cu potențial de creștere

– Activități de teambuilding cu adevărat memorabile

– Posibilitatea de a participa la cursuri de perfecționare profesională

– Echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă cu adevărat schimbări în viețile copiilor și familiilor social-vulnerabile

– Oportunitatea de a te afirma și de a dezvolta propriile abilități și idei în cadrul Asociației, dar și de a dobândi cunoștințe noi în domeniul social

Cerințe:

  • experiență în domeniul achizițiilor de cel puțin un an
  • experiență de lucru cu documentele, întocmirea contractelor
  • cunoașterea proceselor de planificare, organizare, raportare a activității administrative
  • capacități de negociere și comunicare eficiente
  • cunoștințe avansate MS Office (Powerpoint, Excel, Word etc.)
  • este binevenită cunoașterea sectorului nonprofit, domenii precum: protecția drepturilor copiilor și voluntariatul
  • dorința și disponibilitatea de a face parte din echipa noastră pe termen lung
  • cunoașterea limbii ruse scrise și vorbite prezintă un avantaj
  • cunoașterea limbii engleze scrise și vorbite prezintă un avantaj
  • responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă
  • cunoașterea profilului și misiunii Asociației Obștești ”The Moldova Project”
  • o atitudine respectuoasă față de persoane, indiferent de vârstă, gen, pătură socială, confesiune, etnie etc.

Responsabilități:

  • organizarea tenderelor și gestionarea furnizorilor
  • evaluarea, selectarea și crearea de acorduri contractuale formale, precum și gestionarea relațiilor cu furnizorii
  • selectarea celor mai buni furnizori, evaluând conformitatea, eligibilitatea, factorii de risc
  • coordonarea tuturor proceselor în efectuarea achizițiilor
  • asistarea directorului TMP în comunicarea cu finanțatorii (la necesitate)
  • gestionarea corespondenței Asociației

Procesul de selecție a candidatului:

CV-ul şi scrisoarea de motivare ale candidatului/ei se vor expedia prin e-mail la adresa:

[email protected], până la data de 15.02.2023

Titlul mesajului trebuie să conţină numele/prenumele candidatului și funcția pentru care aplică.

Doar candidații preselectaţi vor fi invitaţi la interviu.