VREI SĂ FACI PARTE DIN ECHIPA NOASTRĂ? VINO!

Suntem în căutarea unui specialist Psiholog

Locul desfășurării activității: la domiciliul beneficiarilor, centre de cazare a refugiaților sau alte locații
Tipul de activitate: full-time
Perioada de angajare: pe termen lung
Disponibilitatea postului: imediată
Data limită pentru aplicare: 15.09.2023

Cerințe:
– studii superioare în Psihologie;
– minim 3 ani de experiență în domeniu;
– cunoașterea profilului și misiunii Asociației The Moldova Project;
– cunoştinţe în domeniul consilierii pe probleme de familie și terapie comportamentală;
– cunoașterea sectorului nonprofit și a domeniului de protecție a omului și drepturilor copiilor;
– este ghidat în munca de zi cu zi de acte normative și materiale didactice specifice serviciului prestat;
– capacitate de a planifica și raporta; cunoștințe avansate MS Office (Excel, Word, etc) și Google Drive (foarte important);
– responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă dar și individual;
– comunicare eficientă, atitudine respectuoasă și fără prejudicii față de persoane din alte categorii sociale.

Responsabilități:
– desfășurarea evaluării psihologice a beneficiarilor prin aplicarea instrumentelor specifice;
– organizarea activităţii de consiliere psihologică și terapie individuală sau de grup la necesitate;
– optimizarea și armonizarea relațiilor beneficiar-familie-comunitate;
colaborarea cu alți specialiști din echipă sau din exterior pentru o abordare multidisciplinară a beneficiarilor
– participarea la ședințele multidisciplinare locale și raionale organizate pe cazurile beneficiarilor Asociației;
– asistarea beneficiarilor (spre ex. vizita la psihiatru);
– conlucrarea cu Autoritățile Tutelare Locale, Autoritățile Tutelare Teritoriale, SAP, școli, grădinițe, medici, poliția;
– tratarea beneficiarilor cu respect, adresarea către aceștia în mod politicos;
– respectarea confidențialității beneficiarilor;
– anunțarea Președintelui Asociației, a poliției și salvării în cazul în care beneficiarul afirmă sau sugerează vreo intenție de a pune în pericol viața sa sau a altora;
– respectarea tuturor normelor Codului Deontologic al profesiei de psiholog.

Oferim:
– Salariu motivant

– Posibilitatea de a participa la cursuri de perfecționare profesională;

– Activități de team building;
– Colegi respectuoși și prietenoși, echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă cu adevărat schimbări în viețile familiilor social-vulnerabile;

-Oportunitatea de afirmare și dezvoltare a propriilor abilități și idei în cadrul Asociației, dar și de a dobândi cunoștințe noi în domeniul social.

Selecția candidatului:
CV-ul şi scrisoarea de motivare ale candidatului/ei se vor expedia prin e-mail la adresa: [email protected], până la data de 15.09.2023.

Titlul mesajului trebuie să conţină numele, prenumele candidatului și funcția la care aplică.

Doar candidații preselectaţi vor fi invitaţi la interviu.